Remont nawierzchni na DK 12. Wahadło i ograniczenie prędkości przez najbliższy tydzień

DSCN6459
fot. poglądowe
Kierowcy podróżujący DK 12 między Piotrkowem Trybunalskim i Sulejowem muszą liczyć się w nadchodzącym tygodniu z utrudnieniami. Na 14-kilometrowym odcinku trasy w nadchodzącym tygodniu prowadzony będzie bowiem remont cząstkowy nawierzchni. Ekipy drogowców będą pracować w dniach od 20 do 24 listopada.

- Ze względu na bardzo duże natężenie ruchu na tym odcinku trasy prace będą realizowane poza godzinami porannego i popołudniowego szczytu, czyli między 9.00 i 15.00. W miejscu prowadzonych prac wprowadzony zostanie ruch wahadłowy kierowany ręcznie - informuje Maciej Zalewski z GDDKiA w Łodzi. 

Dodatkowo na odcinku poza terenem zabudowanym będzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Jak dodają służy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przewidywany czas oczekiwania na przejazd może wynosić 10 – 20 minut. 

- Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Zachęcamy do wyboru, w miarę możliwości, alternatywnej trasy przejazdu w czasie prowadzonego remontu - dodaje Zalewski. 

Niezależnie od tego na drogach krajowych nr: 12, 48 i 74 podległych Rejonowi GDDKiA w Opocznie prowadzone będą prace porządkowe, sprzątanie i drobne naprawy.