wersja testowa serwisu

Samorządowcy z wizyta w nowej siedzibie MGOPS

3abb7513790e3ea5bd4652754cc71df6
fot. UM Opoczno

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie niedawno zmienił swoją siedzibę. Aktualnie mieści się w budynku przy ulicy Mickiewicza, w którym dawniej była Komenda Powiatowa Policji.

We wtorek 23 listopada wizytę w nowej siedzibie MGOPS złożył Burmistrz Opoczna Dariusz Kosno wraz z zastępcami Andrzejem Kacprzakiem i Tomaszem Łuczkowskim. Podczas wizyty wszystkie pomieszczenia nowej siedziby zostały poświęcone przez księdza wikariusza Mariusza Leszczyka z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie, a pracownicy ośrodka otrzymali od władz samorządowych upominek w postaci ekspresu do kawy.

Warto przypomnieć, że gmina na realizację projektu pn. „Przebudowa wraz z termomodernizacją budynku użyteczności publicznej na potrzeby Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Mickiewicza 2A w Opocznie" pozyskała dofinansowanie w kwocie 939 062,00 zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach Programu Priorytetowego: „Racjonalizacja zużycia energii w budynkach użyteczności publicznej oraz zasobach komunalnych w celu zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery – V edycja".

Budynek przy Mickiewicza zyskały nie tylko nową elewację. Zakres wykonanych prac obejmował: modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, wykonanie ociepleń, montaż wentylacji mechanicznej, instalację.

Przeniesienie siedziby ośrodka to był bardzo dobry pomysł, pracownicy zyskali więcej przestrzeni do pracy, ale przede wszystkim mieszkańcy gminy będą mogli załatwić sprawy z zakresu pomocy społecznej w komfortowych warunkach.

źródło: UM Opoczno