wersja testowa serwisu

Sekundy dzieliły od dramatu. Policjant uratował życie niemowlęcia

249-137663
fot. KMP w Skierniewicach

Policjant KPP w Żyrardowie, sierż. sztab. Arkadiusz Zachar przeprowadził skuteczną resuscytację 8-miesięcznego niemowlaka, ratując mu tym samym życie. Dziecko zadławiło się zabawką, co stanowiło bezpośrednie zagrożenie dla jego życia. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, a chłopczyk dochodzi do zdrowia w szpitalu.

Dramatyczne sceny ze szczęśliwym finałem rozegrały się 17 października w jednym ze skierniewickich mieszkań. Kobieta opiekowała się dwojgiem swoich dzieci, kiedy nagle usłyszała charczenie. Zobaczyła, że jej 8-miesięczny synek dławi się.

- Chłopczyk nie mógł oddychać i robił się siny. Kobieta samodzielnie próbowała udrożnić jego drogi oddechowe ale to nie dawało efektu. Przerażona matka zadzwoniła na numer alarmowy i jednocześnie wybiegła na klatkę schodową wołając o pomoc. Na jej krzyk natychmiast zareagował sąsiad, policjant w Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie. Mężczyzna wykazał się zimną krwią, wydobył zabawkę z przełyku dziecka i podjął skuteczną resuscytację maleństwa, które już przestało oddychać. Po chwili dzięki jego staraniom funkcje życiowe maleństwa zostały przywrócone, a na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, który przejął dalsze czynności - relacjonuje kom. Magdalena Studniarek. 

Chłopczyk, syn policjanta ze skierniewickiej komendy, będącego w tym czasie na służbie, z pomocą LPR trafił na OIOM jednego z łódzkich szpitali, gdzie nadal przebywa pod opieką specjalistów. Rodzice są pełni podziwu i uznania dla postawy sąsiada. Skierowali swoje podziękowania pod adresem żyrardowskiego policjanta. Wyrazili mu swoją wdzięczność za błyskawiczną i w pełni profesjonalną reakcję, dzięki której ich synek żyje.

Wdzięczność za pełną profesjonalizmu postawę postanowiło też podkreślić kierownictwo KWP w Łodzi oraz KMP w Skierniewicach.

- 19 października 2021 roku na ręce sierż. sztab. Arkadiusza Zachara w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie mł. insp. Edyty Marczewskiej, jej Zastępcy kom. Rafała Adamka, Komendant Miejski Policji w Skierniewicach insp. Wojciech Dworak złożył podziękowania i wyraził uznanie za wspaniałą postawę i uratowanie życia malutkiego Dawidka. Odczytał i wręczył sierż. sztab. Zacharowi list gratulacyjny Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinsp. Sławomira Litwina - dodaje kom. Magdalena Studniarek. 

Podziękowania za bohaterską postawę przekazał również Krzysztof Jażdżyk - Prezydent Miasta Skierniewice, wyrażając dumę z zachowania skierniewiczanina oraz Komendant Powiatowy Policji w Żyrardowie, która również podziękowała swojemu podwładnemu za podjęte przez niego działania ratujące życie chłopca. Na koniec spotkania wszyscy zebrani, trzymając mocno zaciśnięte kciuki postanowili skierować do Małego Dawidka życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Wierzymy, że niebawem będzie już w domu !