wersja testowa serwisu

Senioralia Opoczyńskie w Białaczowie,. To szósta edycja wydarzenia

dsc_0002
fot. UG Białaczów

W Świetlicy w Białaczowie odbyły się, już po raz szósty, Senioralia Opoczyńskie. Organizatorami wydarzenia było Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna Dłoń" i Gmina Białaczów. Celem imprezy była integracja seniorów z terenu powiatu opoczyńskiego.

Senioralia Opoczyńskie tradycyjnie rozpoczęły się od mszy w intencji seniorów odprawionej w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Białaczowie. Następnie uroczystości przeniosły się do Świetlicy w Białaczowie, gdzie Seniorów i gości powitał Dominik Niemirski, prezes Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń" wraz z Wójt Gminy Białaczów Barbarą Goworek. Na wydarzeniu obecni byli m.in.: Poseł na Sejm RP Robert Telus, Starosta Opoczyński Marcin Baranowski, Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Wójt Gminy Żarnów Krzysztof Nawrocki, Wójt Gminy Mniszków Paweł Werłos oraz przedstawicielki Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Tegoroczne uroczystości zbiegły się w czasie z szóstymi urodzinami Domu Dziennego Pobytu „Senior-Wigor" w Miedznej Drewnianej. Nie obyło się bez życzeń, kwiatów, prezentów i urodzinowego tortu.

W części artystycznej zaprezentowali się Seniorzy z placówki w Miedznej Drewnianej, którzy swymi skeczami rozbawili widzów do łez. Następni dr Marzena Jaciubek przeprowadziła wykład pod tytułem „Sytuacja seniora w dobie COVID". Senioralia zakończyła wspólna zabawa taneczna z zespołem Marex.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach zadania pt. „Aktywni Seniorzy" dofinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego. Senioralia co roku odbywają się w innej gminie, a seniorzy świętowali już w Poświętnem, Mniszkowie i Żarnowie. Ma to na celu zapewnienie udziału w tym wydarzeniu seniorom z różnych gmin.

źródło: UG Białaczów