wersja testowa serwisu

Śmiertelny wypadek na krajowej "dwunastce", nie żyje młody mężczyzna. Policja wydała komunikat

Śmiertelny wypadek na krajowej "dwunastce", nie żyje młody mężczyzna. Policja wydała komunikat
fot. KPP w Opocznie

Policjanci pod nadzorem Prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego w miejscowości Owadów (gm. Sławno) na krajowej 12, w którym śmierć poniósł 22-letni kierowca Volvo v40, a dwaj pasażerowie trafili do szpitali. 

Do wypadku doszło 1 grudnia 2020 roku o godzinie 8:25 na drodze krajowej nr 12 na wysokości miejscowości Owadów. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali opoczyńscy policjanci.

- Wstępnie ustalono, że 22-letni kierujący volvo v40, po przejechaniu łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem wjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował - relacjonuje asp. szt. Barbara Stępień z KPP w Opocznie. - Pomimo podjętej na miejscu reanimacji życia młodego kierowcy nie udało się uratować.

Na miejsce został także zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który do jednego z łódzkich szpitali przetransportował poważnie rannego 24-letniego pasażera volvo. Kolejny pasażer - 22-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego z lżejszymi obrażeniami ciała trafił do szpitala w Opocznie.

- Ponownie prosimy wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności na drodze, dostosowanie prędkości do warunków drogowych. Pamiętajmy, że o tej porze roku drogi mogą byś śliskie, a to w znacznym stopniu zmniejsza bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego - dodaje asp.szt. Barbara Stępień.