wersja testowa serwisu

Śmiertelny wypadek zmienił ich życie. Policja stworzyła film pt. "Wyjątkowo spokojny dzień"

wypadek-samochod-drzewo-straz
fot. archiwum

Celem filmu jest podniesienie bezpieczeństwa na drogach i zminimalizowanie liczby wypadków oraz uświadomienie kierowców, że za każdym wypadkiem kryje się ludzka tragedia. Akcja jest wspólną inicjatywą Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce, prezydenta Ostrołęki oraz starosty ostrołęckiego.

- Film nie powstałby, gdyby nie odwaga rodzin poszkodowanych oraz sprawców tragicznych zdarzeń z terenu powiatu ostrołęckiego, którzy pomimo bólu zdecydowali się na udział w filmie. To właśnie dzięki ich postawie, być może uda się uniknąć kolejnej niepotrzebnej tragedii, jaką bez wątpienia jest wypadek drogowy - mówi podkom. Tomasz Żerański.

"Wyjątkowo spokojny dzień" zawiera wypowiedzi rodzin ofiar wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Przed kamerą występują też sprawcy tragicznych wypadków, którzy często kierując pod wpływem alkoholu doprowadzili do śmierci niewinnych osób.

Płyty z filmem będą przekazywane także do innych jednostek policji w celu propagowania bezpieczeństwa. Dowodem, jak bardzo film jest potrzebny i poruszający świadczy fakt, że po publikacji informacji o zwiastunie filmu, do oficera prasowego ostrołęckiej jednostki zadzwoniło kilka osób, które straciły w wypadkach drogowych swoich bliskich, dziękując za stworzenie filmu.

- Jeden z ojców, który dzwonił z miejscowości oddalonej o prawie 200 km od Ostrołęki wyraził nadzieję, że ten film dotrze do jak największej grupy kierowców, którzy wsiadają po alkoholu za kierownicę i będzie dla nich swojego rodzaju przestrogą. Apelował do kierowców o odpowiedzialność - dodaje podkom. Tomasz Żerański. - Mężczyzna opowiedział, jak w wypadku drogowym spowodowanym przez pijanego kierowcę na początku tego roku stracił najbliższą osobę - syna. Dodał też, że osoby, których taka sytuacja nie spotkała nie potrafią sobie nawet wyobrazić ogromu bólu, jaki będzie towarzyszył całej rodzinie już na zawsze.

Ostrołęcka policja i współtwórcy filmu wyrażają nadzieję, że film przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drodze i trafi do świadomości jak największej liczby osób.

Zobacz film: