wersja testowa serwisu

Sprzedawali podrobione towary podczas odpustu Św. Michała w Poświętnem

policja---napis

Opoczyńscy policjanci z Wydziału Kryminalnego, Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą, zabezpieczyli kilkanaście sztuk podrobionych ubrań i zabawek.

Odpust św. Michała w Poświętnem, to nie tylko wydarzenie o charakterze religijnym, to także czas, w którym od lat organizowany jest jarmark. Policjanci uzyskali informację, że na dwóch stoiskach handlowych wprowadzane są do obrotu zabawki oraz odzież z podrobionymi znakami towarowymi.

Podczas kontroli, policjanci na jednym ze stoisk, które prowadziła 62 letnia mieszkanka Zwolenia, ujawnili czapki dziecięce z bezprawnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi jednej z popularnych marek. Kolejna kontrola dotyczyła 43 letniego mieszkańca Pułtuska, który oferował do sprzedaży zabawki z podrobionym logotypem jednej z popularnych marek dziecięcych.

Każdy przedsiębiorca, który wprowadza do obrotu podrobione przedmioty musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Jeśli osoba taka zostanie uznana winną wprowadzenia do obrotu podróbek, grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat. Przepisy te uregulowane są w art. 305 Ustawy Prawo Własności Przemysłowej.

źródło: KPP w Opocznie