Świetlica w Werówce z ogrodzeniem panelowym

Świetlica w Werówce z ogrodzeniem panelowym
fot. UM Drzewica

Na placu przy świetlicy wiejskiej w Werówce zostało wybudowane ogrodzenie panelowe. Zadanie zrealizowano dzięki pozyskaniu przez Gminę Drzewica wsparcia finansowego ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach programu "Sołectwo na Plus".

Inwestycja pn. „Budowa ogrodzenia świetlicy wiejskiej w Werówce" polegała na wykonaniu ogrodzenia o długości 91 m z siatki panelowej oraz dostawie i montażu trzech furtek, bramy dwuskrzydłowej i bramy przesuwnej jednoskrzydłowej.

Na zlecenie Gminy Drzewica prace wykonało P.P.H.U. „WIKI" Pawła Nowaka z Zakościela. Wartość zadania wyniosła 41.758,50 zł brutto przy współfinansowaniu w ramach programu "Sołectwo na Plus" na poziomie 10.022,04 zł.

Oficjalny odbiór inwestycji odbył się w poniedziałek, 14 listopada 2022 roku. W spotkaniu wzięli udział Zastępca Burmistrza Drzewicy Dominik Niemirski, radny Rady Miejskiej w Drzewicy Krzysztof Walczyk, sołtys Werówki Zofia Kacprzak, urzędnicy Referatu Gospodarki Komunalnej, Budownictwa i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Drzewicy oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Werówce.

Inwestorzy wysoko ocenili jakość wykonanych robót, podkreślając, że nowe ogrodzenie nie tylko zwiększy poziom bezpieczeństwa na terenie przy świetlicy, ale także poprawi estetykę tego miejsca.

Dodajmy, że w ramach tegorocznej edycji programu "Sołectwo na Plus" Gmina Drzewica zrealizowała trzy inwestycje. Wcześniej doposażyła świetlicę wiejską w Domasznie w niezbędny sprzęt AGD, a także wybudowała siłownię zewnętrzną przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych.

źródło: UM Drzewica