wersja testowa serwisu

Trudna akcja służb podczas kolizji w Wójcinie. Na drogę wyciekło około 600 litrów oleju napędowego

Policja3

Brak ostrożności podczas wymijania było przyczyną zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 74 w Wójcinie. Policja ponownie prosi kierowców o odpowiedzialność i rozsądek podczas podróżowania. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy w głównej mierze od nas samych.

Ponad cztery godziny trwało usuwanie skutków kolizji drogowej na drodze krajowej nr 74 w Wójcinie. Zdarzenie miało miejsce 17 sierpnia 2020 roku, o godzinie 21:15. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 34-letni mieszkaniec Kielc, jadący samochodem osobowym Alfa Romeo, podczas wymijania doprowadził do zderzenia z ciągnikiem siodłowym Scania z naczepą. W wyniku uderzenia z pojazdu ciężarowego na drogę krajową wyciekło około 600 litrów oleju napędowego. Jadący tą samą drogą 32-letni kierowca Volvo chcąc uniknąć zderzenia z rozbitymi pojazdami zjechał na pobocze i uderzył w przydrożny znak. Na szczęście w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał.

Służby przez kilka godzin mozolnie usuwały skutki kolizji. Droga w obu kierunkach była zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy. Sprawca kolizji, 34-letni kierowca alfa romeo został ukarany mandatem karnym. Apelujemy o ostrożną jazdę. Nadmierna prędkość to przyczyna wielu ludzkich tragedii.

źródło: KPP w Opocznie