wersja testowa serwisu

Trwa zbiórka pieniędzy na ukończenie budowy Hospicjum w Zgierzu

f8596937f06ca149ae3b52cce15ff662

W internecie rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na na ukończenie budowy Hospicjum w Zgierzu. Potrzeba aż 2 mln złotych!

Stowarzyszenie Hospicjum im. Jana Pawła II przy Parafii NMP Różańcowej powstało w 1994 roku.

- Od początku istnienia do chwili obecnej działamy jako hospicjum domowe i obejmujemy opieką paliatywną pacjentów z powiatu zgierskiego. Od niemalże 27 lat podejmujemy działania mające na celu wybudowanie stacjonarnego ośrodka hospicjum, by nieuleczalnie chorzy pacjenci mogli otrzymać profesjonalną pomoc i swoje ostatnie dni przeżyć w domowej atmosferze, z poszanowaniem godności i intymności - czytamy w opisie zbiórki. - Obecnie realizujemy projekt o wartości 15 486 044,07 zł. Do ukończenia budowy brakuje nam 2 mln zł. Jeśli nie uzbieramy tej kwoty do końca września, nie będziemy w stanie opłacić faktur, a tym samym nie dotrzymamy terminu realizacji projektu. Będzie to skutkowało koniecznością zwrotu dotacji otrzymanej ze środków unijnych.

W związku z pandemią Covid-19 od marca 2020 roku Stowarzyszenie nie może przeprowadzać swoich cyklicznych akcji, między innymi aukcji obrazów, Pól Nadziei, czy balu charytatywnego, które to w dużej mierze zasilały budżet Stowarzyszenia. 

- Budowany ośrodek hospicjum (o powierzchni ponad 2500 m2) będzie pierwszym w północnej części województwa łódzkiego obiektem tego typu. Nie pozwólmy, aby lata zbiorek i zaangażowania wolontariuszy, dzieci i młodzieży, nauczycieli szkół i przedszkoli z powiatu zgierskiego oraz wszystkich naszych darczyńców poszły na marne - dodają organizatorzy zbiórki. - Zapraszamy do grupy na fb: https://www.facebook.com/groups/842135546626061 wystawiania i licytowania przedmiotów, z których dochód wesprze budowę hospicjum.

Zbiórka pieniędzy odbywa się w TYM MIEJSCU.