wersja testowa serwisu

Trwają policyjne działania „Wielkanoc 2021”. Jak wyglądają aktualne statystyki?

policja-kamizelka

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących podczas Świąt Wielkanocnych policjanci ruchu drogowego od piątku 2 kwietnia do poniedziałku 5 kwietnia 2021 roku, prowadzą wzmożone działania prewencyjne pod nazwą „Wielkanoc 2021".

Nad bezpieczeństwem podróżnych w całym kraju czuwa zwiększona liczba policjantów. Funkcjonariusze wyposażeni w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości monitorują prędkość pojazdów i reagują na wszelkie wykroczenia. Na drogach województwa łódzkiego ruch odbywa się płynnie i bez utrudnień. Natężenie ruchu w czasie świąt jest niewielkie, co oznacza, że większość społeczeństwa zastosowała się do apeli i obowiązujących obostrzeń.

W ciągu pierwszych trzech dni działań na drogach województwa łódzkiego policjanci odnotowali 14 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 18 odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali 55 nietrzeźwych kierujących.

Przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od każdego uczestnika ruchu. Dołóżmy wszelkich starań, aby tegoroczne święta były bezpieczne.

źródło: KWP w Łodzi