wersja testowa serwisu

Twórczyni z Kraśnicy podziękowała władzom Powiatu Opoczyńskiego

normal_56f688d3feb0e4ae4c8d2d03c687c83a65c1f50b
fot. Starostwo Powiatowe w Opocznie

Pani Bogumiła Pawlik znana twórczyni z Kraśnicy – zdobywczyni specjalnego wyróżnienia Zarządu Powiatu Opoczyńskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury gościła w Starostwie Powiatowym. Przyszła podziękować władzom powiatu za organizację konkursów promujących sztukę ludową regionu opoczyńskiego oraz za wsparcie okazywane przez tyle lat dla wszystkich twórców. Pani Bogumiła przekazała na ręce Starosty Marcina Baranowskiego i Wicestarosty Marii Barbary Chomicz opoczyńską wycinankę ze specjalną dedykacją.

„Bardzo się cieszymy z tego własnoręcznie wykonanego pięknego i wyjątkowego prezentu. Dziękujemy, że bierze Pani udział w organizowanych przez Powiat Opoczyński konkursach. Idea tych konkursów jest taka, żeby przyciągnąć jak największą ilość twórców i pasjonatów kultury i sztuki ludowej regionu opoczyńskiego. Jestem przekonany, że dzięki takim osobom jak Pani tradycje i dorobek kulturowy ziemi opoczyńskiej będzie kultywowany przez pokolenia" – powiedział Starosta Opoczyński Marcin Baranowski.

Pani Bogumiła Pawlik otrzymała od Wicestarosty Marii Barbary Chomicz publikację pt.: „Powiat Opoczyński – historia i współczesność".

„Chcielibyśmy wręczyć Pani książkę o Powiecie Opoczyńskim, która zawiera również wątek ludowy. Myślę, że będzie wspaniałą pamiątką dzisiejszego spotkania. Dziękuję jeszcze raz za Pani zaangażowanie w życie społeczne i za to, że swoją pasję i doświadczenie przekazuje Pani młodym pokoleniom. Życzymy dużo zdrowia i dalszych sukcesów" – powiedziała na zakończenie Wicestarosta Maria Barbara Chomicz.

źródło: Starostwo Powiatowe w Opocznie