wersja testowa serwisu

Ukradł pieniądze ze znalezionego portfela. Sprawca usłyszał już zarzuty

policja---kajdanki

Łowiccy policjanci zatrzymali nieuczciwego 59-latka po tym, jak przywłaszczył cudze pieniądze ze znalezionego portfela. Teraz nie uniknie odpowiedzialności za przywłaszczenie rzeczy znalezionej.

Do zdarzenia doszło 19 września 2020 przed godziną 18:00 w rejonie ulicy Łęczyckiej w Łowiczu. Łowicka policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży portfela w rejonie parkingu jednego ze sklepów. Policjanci pojechali na miejsce i ustalili dokładny przebieg zdarzenia, analizując m.in. zapis monitoringu.

Okazało się, że 37-latkowi wychodzącemu ze sklepu wypadł portfel, podniósł go siedzący się w zaparkowanym pojeździe mężczyzna, który zamiast oddać zgubę, zabrał ze ją sobą. W portfelu było 800 złotych, które bez wahania przywłaszczył, a portfel wyrzucił.

Policjanci ustalili sprawcę przestępstwa i szybko zapukali do drzwi kompletnie zaskoczonego mężczyzny. Stróże prawa zatrzymali 59-letniego łowiczanina i odzyskali skradzione pieniądze. Nieuczciwy znalazca usłyszał zarzut przywłaszczenia, za co grozi mu teraz kara do roku pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Łowiczu