wersja testowa serwisu

Ukrywał się przed policją, był poszukiwany listem gończym. Zatrzymali go opoczyńscy kryminalni

policja---kajdanki

Policjanci z wydziału kryminalnego opoczyńskiej policji zatrzymali poszukiwanego listem gończym, 37-letniego mieszkańca powiatu koneckiego, podejrzanego o szereg kradzieży z włamaniem na terenie powiatów opoczyńskiego, piotrkowskiego oraz koneckiego. Trzech wspólników 37-latka zostało zatrzymanych w czerwcu 2019 roku. Wówczas dwóch z kompanów 37-latka decyzją sądu zostało aresztowanych.

W czerwcu 2019 roku, policjanci z komisariatu w Paradyżu ustalili i zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem do budynków mieszkalnych i gospodarczych na terenie gminy Żarnów. Wszyscy zatrzymani byli mieszkańcami powiatu koneckiego. Decyzją sądu dwóch mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych. Wobec jednego sąd zastosował dozór policyjny, a kolejny z zatrzymanych usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. Policjanci wiedzieli, że zatrzymani mieli jeszcze jednego wspólnika, który wiedząc, że jego koledzy zostali zatrzymani ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Za 37-latkiem wydano list gończy.

Przypomnijmy, w maju 2019 roku na terenie gminy Żarnów doszło do kilku kradzieży z włamaniem zarówno do budynków mieszkalnych jak też do pomieszczeń gospodarczych. Łupem złodziei padały elektronarzędzia, narzędzia, sprzęt gospodarstwa domowego. Łączna wartość skradzionego mienia oscylowała w granicach 15 tysięcy złotych. Policjanci skrupulatnie zbierali dowody i informacje w sprawie. Ich mozolna praca przyniosła efekty.

Mundurowi ustalili, że sprawcami kradzieży z włamaniami są mieszkańcy powiatu koneckiego w wieku 36,32, 20 i 19 lat. Wszyscy zostali zatrzymani. Policjanci ustalili także, że 32-latek ma na swoim koncie także handel środkami narkotycznymi, a 20-latek posiadał narkotyki. Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na postawienie mężczyznom zarzutów. Decyzją sądu 32-latek, oraz 19-latek trafili na trzy miesiące do aresztu. Starszy z mężczyzn był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko życiu i mieniu.

Sprawa miała charakter rozwojowy.

Policjanci poszukiwali ostatniego ze sprawców. Ich determinacja przyniosła efekty. 14 kwietnia 2020 roku, opoczyńscy kryminalni zatrzymali poszukiwanego 37-latka. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Opocznie