wersja testowa serwisu

Ulica Gałczyńskiego zostanie przebudowana? Władze powiatu złożyły wniosek o dofinansowanie. Cała inwestycja ma kosztować blisko 8 mln złotych

117301456_3646231832157179_8212571543156092926_o
fot. Starostwo Powiatowe w Zgierzu

Dziś powiat zgierski składa wniosek o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ul. Gałczyńskiego w Zgierzu.

- W podpisanym właśnie przez starostę zgierskiego Bogdana Jarotę i wicestarostę Dominika Gabrysiaka dokumencie wnioskujemy o dofinansowanie do gruntownego remontu kilometrowego odcinka, od ul. Aleksandrowskiej do ul. Parzęczewskiej - informują przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Zgierzu.

W planach są też:
wybudowanie ciągu pieszo-rowerowegopo zachodniej stronie drogi i chodnika po wschodniej,
przejść dla pieszych z azylami, w postaci wybrukowanych wysp,
wykonanie siedmiu zatok autobusowych z peronami,
dodatkowych miejsc postojowych.

Całość inwestycji ma kosztować prawie 8 000 000 złotych

- Nie mamy wątpliwości, że przebudowa tej drogi jest konieczna, ale z uwagi na kolosalny koszt tej inwestycji, staramy się o jej dofinansowanie – mówią władze powiatu zgierskiego. – To jest newralgiczny szlak komunikacyjny, ponieważ stanowi dojazd do dróg krajowych 91 i 71, przebiega przez środek największego zgierskiego osiedla i charakteryzuje się wyjątkowo dużym natężeniem ruchu.

Przypomnijmy, że w poprzednich latach powiatowy samorząd przebudował odcinek ul. Gałczyńskiego, od ul. Parzęczewskiej do ul. Suchowolca, oraz skrzyżowanie dróg Gałczyńskiego z Parzęczewską.

źródło: Starostwo Powiatowe w Zgierzu