wersja testowa serwisu

Za nami akcja edukacyjna w ramach kampanii Czad i Ogień. Obudź czujność!

indeks7-1
fot. KP PSP w Opocznie

„Czad i ogień. Obudź czujność!" , to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjno-społeczna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla, które od kilku lat prowadzi Państwowa Straż Pożarna.

W dniu 12 września podczas pikniku integracyjnego zorganizowanego przez fundację Dar dla Potrzebujących została przeprowadzona kolejna akcja prewencyjno-edukacyjna w ramach kampanii zainicjowanej przez Komendę Wojewódzką PSP w Łodzi, podczas której funkcjonariusze tut. Komendy informowali o zagrożeniach jakie niesie niebezpieczny tlenek węgla a także przekazywali treści związane z działaniami ekologicznymi i bezpieczeństwem w budynkach mieszkalnych.

Podczas akcji rozlosowane zostały także vouchery na czujki tlenku węgla i dymu zakupione z funduszy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Cała akcja odbyła się na świeżym powietrzu z zachowaniem reżimu sanitarnego a miejsce prowadzonych działań edukacyjno – prewencyjnych nadzorował mł. kpt. Krzysztof Juszczak–Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Opocznie.

źródło: KP PSP w Opocznie