Wakacje w Bibliotece: Kreatywne Spędzanie Czasu Dla Wszystkich Dzieci

DSC_0095
fot. UM Opoczno

Ruszyły wakacje, a wraz z nimi niezwykłe możliwości spędzania czasu w Bibliotece Publicznej im. Stefana Janasa w Opocznie. Dzięki inicjatywie pełnej inspiracji, dzieci mogą cieszyć się twórczymi zajęciami, które nie tylko rozweselają, ale także rozwijają wyobraźnię.

Dziś do biblioteki przybył burmistrz Opoczna, Michał Konecki, który aktywnie uczestniczył w zajęciach, rysując razem z dziećmi i czerpiąc radość ze wspólnej zabawy. Burmistrz Opoczna nie tylko przyniósł słodki upominek dla uczestników, ale również osobiście zaangażował się w budowanie atmosfery pełnej radości i inspiracji.

Tematem pierwszego spotkania było odkrywanie "magicznych ilustracji". Bibliotekarki Beata Róg i Agnieszka Goworek oprowadziły dzieci po świecie nietypowych książek, inspirując je do tworzenia pięknych prac artystycznych.

Nie brakowało kreatywności, zręczności manualnej i pomysłowości u uczestników zajęć. Każde dziecko mogło wyrazić siebie na swoim, unikalnym polu artystycznym.

Harmonogram "Wakacji w Bibliotece" na lipiec i sierpień 2024 roku obejmuje różnorodne wydarzenia:

Oddział dla dzieci - Lipiec-Sierpień 2024

Spotkania w środy od 11:30 do 13:00 (obowiązują zapisy)
Rodzinne granie w bibliotece w każdy piątek od 12:00 do 13:00 (gry planszowe dla wszystkich, wstęp wolny)
Dodatkowo, w różnych filiach bibliotecznych czekają na dzieci dodatkowe atrakcje:

Filia nr 1

Spotkania od 1.07 do 12.07, w godz. 11:00 - 13:00

Filia w Ogonowicach

Spotkania w środy od 10:00 do 12:00

Filia w Mroczkowie Gościnnym

Spotkania w czwartki od 10:00 do 12:00

"Biblioteka to nie tylko książki, to także miejsce pełne magicznych odkryć i przygód. Zapraszamy wszystkie dzieci, niezależnie od wieku, do wspólnego tworzenia, uczenia się i zabawy. To czas, który pobudza wyobraźnię i sprzyja rozwijaniu pasji literackich oraz artystycznych", zachęcają organizatorzy.

Wakacje w bibliotece to okazja do wspólnego odkrywania magicznego świata literatury i sztuki. Dla każdego dziecka znajdzie się coś interesującego, niezależnie od zainteresowań czy wieku. Dzięki zaangażowaniu pań bibliotekarek, każde spotkanie stanie się niezapomnianą przygodą, pełną magii i radości tworzenia.

źródło: UM Opoczno