wersja testowa serwisu

Warsztaty twórcze dla dzieci „Na wszystko jest przysłowie”

Zrzut-ekranu-2020-07-15-o-10.24.46

Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w warsztatach twórczych dla dzieci „Na wszystko jest przysłowie".

Warsztaty odbywać się będą w dniach 27 - 31 lipca 2020 r. o godz. 11:00 na placu zabaw przed baszta gen Stanisława Klickiego. Poprowadzi je Aneta Pędraszewska, której projekt uzyskał dofinansowane w ramach „Małych Grantów 2020". Dzieci mogą wziąć udział w całym cyklu warsztatów lub w pojedynczym wydarzeniu. Koszt udziału w jednym spotkaniu wynosi 10 zł.

Przysłowia są znakomitym początkiem do zabawy z dziećmi, do rozmowy oraz edukacji społecznej i artystycznej. Na spotkaniach przybliżona zostanie dzieciom moc polskiego przysłowia. Stanie się ono inspiracją do stworzenia form przestrzennych (lalek) oraz obrazów patchworkowych z wykorzystaniem sznurków , kamieni, piasku. Do zabawy zapraszamy dzieci w wieku 7+ - można przeczytać w zaproszeniu.

Plan warsztatów:

27 lipca /poniedziałek/ „Kłamstwo ma krótkie nogi". Rozmowa na temat kłamstwa, czy zdarzyło nam się kłamać, czy kłamstwo wychodzi na jaw, co oznacza to przysłowie? Oprócz zabaw i zadań krążących wokół tematu kłamstwa, dzieci będą miały za zadanie stworzyć lalkę. Tu Kłamstwo stanie się lalką, którą stworzymy z materiałów oraz elementów dekoracyjnych, które skleimy przy pomocy kleju na gorąco i zszyjemy na maszynie.

28 lipca /wtorek/ „Prawdziwa cnota, krytyk się nie boi". Co to jest krytyka? Czy spotyka także nas? Jak się z nią czujemy? Krytyka stanie się głównym tematem tego spotkania, a także inspiracją do zobrazowania jej za pomocą kolorowych sznurków na 1mm sklejkach. Obrazowi nadamy tytuł przysłowia.

29 lipca /środa/ „Strach ma wielkie oczy". Strach czai się jak największy wróg. Będziemy ćwiczyć walkę ze strachem, szukać sposobów na jego okiełznanie. Ale postaram się też, żeby stał się nam potrzebny i przytulny, tak jak maskotka Strach, którą uszyjemy z tkaniny.

30 lipca /czwartek/ „Nie wszystko złoto, co się świeci". Dzisiejsze czasy, w których często wygląd wygrywa z wartościami, będzie trudne do przełożenia na mądrość tego przysłowia. Spróbuję poprzez zabawy i ćwiczenia z wykorzystaniem dramy i wchodzenia w rolę, rozpoznawać prawdziwe piękno. Stworzymy obraz z okienkiem, w którego wnętrzu będzie ukryte złoto.

31 lipca /piątek/ czas refleksji i podsumowania warsztatów. Przygotujemy również wystawę, która tego dnia będzie otwarta dla wszystkich, chcących obejrzeć nasze dokonania.

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

źródło: UM Łowicz