wersja testowa serwisu

Wigilia u strażaków z gminy Poświętne

osp-2019-r-1577430774

Pierwszy raz spotkali się na spotkaniu wigilijnym druhowie z gminy Poświętne, a dokładnie z trzech jednostek jakie funkcjonują na terenie tego samorządu. Druhowie z OSP Gapinin, Brudzewice i Poświętne zostali zaproszeni przez władze gminy Poświętne, a inicjatorem spotkania był wójt Michał Franas.

Wśród gości nie zabrakło proboszcza parafii w Studziannie ks. Jerzego Cedrowskiego, który poświęcił opłatek i wprowadził wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wójt Franas wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy Kazimierzem Wiecheckim złożyli druhom życzenia świąteczne, jednocześnie dziękując za ich poświęcenie dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego oraz wszystkie akcje niosące pomoc innym, a także za uświetnianie uroczystości, które odbywały się w mijającym roku.

Wśród licznie przybyłych gości byli m.in. wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego OSP w Łodzi druh Tadeusz Cisowski oraz zaprzyjaźnione jednostki z gminy Mniszków na czele z wójtem i także strażakiem ochotnikiem Pawłem Werłosem. Na pierwszym spotkaniu wigilijnym obecni byli też prezes Zarządu Gminnego OSP w Poświętnem Krzysztof Wlazło i komendant Gminny OSP Daniel Szczepaniak. Druhowie w świątecznej atmosferze spędzili czas na wspólnych życzeniach, kolędowaniu i degustacji tradycyjnych wigilijnych dań.