wersja testowa serwisu

Włamanie do Szkoły Podstawowej w Grabowie. Policja poszukuje sprawców

Włamanie do Szkoły Podstawowej w Grabowie. Policja poszukuje sprawców

W ostatnich dniach doszło do włamania do budynku Szkoły Podstawowej w Grabowie. Na razie nieznani są sprawcy tego czynu, sprawą zajmuje się policja.

Do zdarzenia doszło w nocy z 10/11 stycznia 2022 roku. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, sprawcy mieli skraść z placówki m.in. sprzęt elektroniczny. Skontaktowaliśmy się z Komendą Powiatową Policji w Łęczycy, aby potwierdzić informacje.

- Potwierdzam, że zostaliśmy zawiadomieni o takim zdarzeniu 11 stycznia. Policjanci wydziału kryminalnego prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży z włamaniem, którego celem jest ustalenie sprawcy/ów. Zgodnie z kodeksem karnym za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia - mówi ELE24 st. asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy. - Dla dobra prowadzonych aktualnie przez policję działań nie możemy udzielić na tym etapie więcej informacji.

Policjanci proszą o kontakt osoby, które mogą posiadać informacje dotyczące tego zdarzenia. Liczy się każdy szczegół.

- Apelujemy do wszystkich osób, które mogą mieć informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców tego przestępstwa, o kontakt z dyżurnym łęczyckiej komendy (47 84 231 00), bądź z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego w godzinach 8:00 - 15:00 pod numerem telefonu 47 84 231 16 - dodaje st. asp. Mariusz Kowalski.