wersja testowa serwisu

Wspaniała atmosfera i wysoki poziom sportowy. Za nami kolejna edycja Grand Prix Powiatu Opoczyńskiego w Siatkówce Plażowej

Wspaniała atmosfera i wysoki poziom sportowy. Za nami kolejna edycja Grand Prix Powiatu Opoczyńskiego w Siatkówce Plażowej

Ponad 40 par wzięło udział w tegorocznej, III już edycji Grand Prix Powiatu Opoczyńskiego w Plażowej Piłce Siatkowej. W niedzielnym, 16 sierpnia, turnieju do rywalizacji przystąpiło 21 par z terenu całego województwa łódzkiego i nie tylko. Poziom sportowy był bardzo wysoki, a wszystkie pary grały świetnie. Nie zabrakło wielu emocji do ostatniego meczu. Zwycięzcy całego turnieju zaimponowali skutecznością i solidnością.

Trzeci turniej, trzeciej edycji Grand Prix, dzięki wsparciu i pomocy Burmistrza Sulejowa Wojciecha Ostrowskiego, rozegrany został na pięknym kompleksie boisk sportowych w Sulejowie. Organizatorzy mieli do dyspozycji cztery boiska plażowe, na których rozgrywano mecze systemem brazylijskim (1 set do 21 pkt – z zasadą zachowania 2 pkt przewagi). Pary rywalizowały o Puchar Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Posła na Sejm RP Roberta Telusa.

Głównym organizatorem turnieju był MKS Volley Żelazny Opoczno na czele z Rafałem Skoczylasem, prezesem klubu. Współorganizatorami turnieju byli również: Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Roberta Telusa, Zarząd Powiatu Opoczyńskiego, Stowarzyszenie Skarpa i Przyjaciele na czele z prezesem Łukaszem Ciupa oraz Fundacja Dar dla Potrzebujących, która przygotowała ciepły obiad dla wszystkich uczestników turnieju.

Nagrody ufundowali: Poseł na Sejm RP Robert Telus, vouchery na poczęstunek restauracja ZMIANA KLIMATU w Opocznie. Wodę mineralną Opocznianka dostarczyła firma KONKRET z Ostrowa. Wszyscy siatkarze otrzymali drobne gadżety, napoje oraz słodkości. Zwycięzcy puchary za zajęcie miejsca, nagrody rzeczowe, zaś siatkarze, którzy brali udział we wszystkich turniejach tej edycji vouchery. Głównymi sędziami turnieju byli: Wojciech Zych oraz Rafał Skoczylas.

W turnieju udział wzięli siatkarze z: Opoczna, Białaczowa, Aleksandrowa, Sulejowa, Barkowic, Piotrkowa Trybunalskiego, Końskich, Bełchatowa, Wolborza, Szczercowa, Wielunia, Zduńskiej Woli oraz Krakowa.

Wyniki fazy finałowej turnieju:
Ćwierćfinały:
Magdalena Kurdek/Damian Michalski – Justyna Sara/Paweł Rzeźniczak 21:16
Agnieszka Krawczyk/Kamil Grzanka – Agnieszka Kołba/Karol Wojna 21:15
Agnieszka Kołba/Karol Wojna – Justyna Pytka/Kamil Stramski 19:21
Justyna Sara/Paweł Rzeźniczak – Kamila Wójcik/Igor Przybyła 17:21

Półfinały:
Magdalena Kurdek/Damian Michalski – Justyna Pytka/Kamil Stramski 19:21
Agnieszka Krawczyk/Kamil Grzanka – Kamila Wójcik/Igor Przybyła 21:9

Mecz o III miejsce: Magdalena Kurdek/Damian Michalski – Kamila Wójcik/Igor Przybyła 21:17

Finał: Agnieszka Krawczyk/Kamil Grzanka – Justyna Pytka/Kamil Stramski 21:11

Klasyfikacja końcowa III turnieju Grand Prix:
I Agnieszka Krawczyk/Kamil Grzanka (Kraków/Zduńska Wola)
II Justyna Pytka/Kamil Stramski (Sulejów/Piotrków Trybunalski)
III Magdalena Kurdek/Damian (Bełchatów)
IV Kamila Wójcik/Igor Przybyła (Aleksandrów)
V Agnieszka Kołba/Karol Wojna (Końskie)
VI Justyna Sara/Paweł Rzeźniczak (Szczerców/Wieluń)

Puchary oraz nagrody w imieniu Posła na Sejm RP Roberta Telusa wręczyli: Dawid Kucharski, asystent przewodniczącego KRiRW oraz Łukasz Ciupa, prezes stowarzyszenia Skarpa i Przyjaciele.

Zobacz zdjęcia: