wersja testowa serwisu

Wyjątkowy koncert w I LO w Opocznie. Występy zachwycił widzów

normal_b0eab4ff676f22a88d7488584d9123f1f6013266
fot. Starostwo Powiatowe w Opocznie

W I LO im. Stefana Żeromskiego w Opocznie odbył się wspaniały koncert pn.: „Miasto 44", który zachwycił tłumy widzów. Licealiści z I LO z Opoczna wraz z rówieśnikami z II LO z Tomaszowa Mazowieckiego przygotowali wspaniały spektakl muzyczny, nawiązujący do upamiętniania Powstania Warszawskiego 1944 oraz czasów II Wojny Światowej. Młodzież wykonała pieśni wojskowe nawiązujące do tragicznych czasów II Wojny Światowej i Powstania Warszawskiego.

Sala koncertowa wypełniona była po brzegi. Swoją obecnością zaszczycili tegoroczny koncert patriotyczny: Robert Telus – Poseł na Sejm RP, Marcin Baranowski – Starosta Opoczyński, Maria Barbara Chomicz – Wicestarosta, Rafał Kądziela- Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Opoczyńskiego, Waldemar Flajszer – Łódzki Kurator Oświaty, Michał Czechowicz – Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Grażyna Wielgus – Sekretarz Powiatu Opoczyńskiego, Stanisław Tępiński – Właściciel - Ceramiki Paradyż, dyrektorzy szkół i instytucji z terenu powiatu opoczyńskiego.

Wszyscy uczestnicy tego przepięknego wydarzenia muzycznego, na czele z Robertem Telusem – Posłem na Sejm RP podkreślali wspaniałe przygotowanie młodzieży oraz bardzo wysoki poziom artystyczny.

„Dumny jestem, że mamy tak wspaniałą i zdolną opoczyńską młodzież" - mówił podczas swojego przemówienia Poseł na Sejm RP – Robert Telus.

Do gratulacji i podziękowań za wspaniały koncert dołączył również Marin Baranowski – Starosta Opoczyński, który w swoim przemówieniu nawiązał do sensu i potrzeby oraz skutków wybuchu Powstania Warszawskiego.

Maria Barbara Chomicz – Wicestarosta zaproponowała, by w następnym roku szkolnym została otwarta klasa o profilu artystyczno – muzycznym.

źródło: Starostwo Powiatowe w Opocznie