wersja testowa serwisu

Wykorzystała nieuwagę znajomego i okradła go. 34-latka zatrzymana, grozi jej 10 lat więzienia

policja
Opoczyńscy policjanci zatrzymali 34-latkę podejrzaną o kradzież z włamaniem do garażu. Łupem złodziejki padł rower wartości 400 złotych. Kobiecie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do przestępstwa doszło 10 listopada 2020 roku w Januszewicach w gminie Opoczno. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany sprawca dostał się do zamkniętego garażu, z którego skradł rower. Policjanci pracujący na miejscu przestępstwa zabezpieczyli ślady. Sukcesywnie zbierali kolejne dowody w sprawie, które zaprowadziły ich do 34-letniej znajomej pokrzywdzonego.

Okazało się, że kobieta wykorzystała nieuwagę 63-letniego mężczyzny, bez jego wiedzy i zgody zabrała z jego domu klucze od garażu. Wykorzystując chwilę, kiedy właściciel posesji spał, kobieta dostała się do garażu i ukradła pozostawiony tam warty 400 złotych rower. Policjanci zatrzymali 34-latkę, która usłyszała już zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo kobiecie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Rower został odzyskany i wrócił do prawowitego właściciela. Jak ustalili policjanci, nie było to pierwsze przestępstwo 34-latki. Kobieta w przeszłości była wielokrotnie karana za podobne przestępstwa.

źródło: KPP w Opocznie