wersja testowa serwisu

Wypadek w gminie Opoczno. Jedna osoba zginęła w czołowym zderzeniu Forda z ciężarówką

Untitled
fot. KPP w Opocznie

Policjanci z opoczyńskiej komendy wyjaśniają przyczyny czołowego zderzenia samochodu osobowego Ford Galaxy z ciągnikiem siodłowym z naczepą. Niestety pomimo podjętej na miejscu wypadku reanimacji, nie udało się uratować życia 53-letniego pasażera osobówki.

O wypadku na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Kliny, dyżurny opoczyńskiej policji został powiadomiony 31 marca o godz. 6.40. Na miejsce zostały skierowane wszystkie służby ratunkowe. Policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu zdarzenia, wstępnie ustalili, że 37-letni kierowca Forda, na tę chwilę z nieznanych przyczyn, na prostym odcinku drogi, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo ciągnikiem siodłowym Renault z naczepa, którym kierował 57-letni mężczyzna.

Niestety w wyniku zderzenia pomimo podjętej przez zespół ratowników medycznych reanimacji, na miejscu zmarł 53-letni pasażer samochodu osobowego. Kierowca w wieku 37 lat w poważnym stanie trafił do opoczyńskiego szpitala. Pozostali dwaj pasażerowie forda na szczęście nie odnieśli obrażeń ciała. Droga przez ponad 3 godziny była zablokowana, policjanci wyznaczyli dla podróżujących objazdy.

- Prosimy kierowców o ostrożną jazdę. Jeśli mamy do pokonania wielokilometrową odległość drogi, pamiętajmy o przerwach w podróży, odpoczynku - apeluje asp.szt. Barbara Stępień.

Zobacz zdjęcia: