wersja testowa serwisu

Wypadek w Zduńskiej Woli, auto potrąciło rowerzystę. 52-latek trafił do szpitala

269-139487
fot. KPP w Zduńskiej Woli

Kierująca samochodem osobowym potrąciła jadącego przejazdem dla rowerów zduńskowolanina. Mężczyzna z licznymi obrażeniami, przebywa w szpitalu. Rozwaga i zachowanie ostrożności są potrzebne każdemu uczestnikowi ruchu drogowego.

W środę, 24 listopada po godzinie 6:00 w Zduńskiej Woli, kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen Polo, 38-letnia mieszkanka gminy Zduńska Wola, skręcając w lewo z ulicy Getta Żydowskiego w ulicę Łódzką, nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu przez przejazd dla rowerzystów w stronę Placu Wolności, 52-letniemu cykliście.

- Mężczyzna w związku z odniesionymi obrażeniami, został przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu. Kierująca samochodem została poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wynik negatywny. Obecnie funkcjonariusze ustalają okoliczności i przyczyny zdarzenia oraz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do obowiązujących przepisów - mówi st. sierż. Katarzyna Biniaszczyk.

Przypomnijmy, że w październiku bieżącego roku, doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzystki w Tymienicach. Bądźmy ostrożni, by uniknąć tak tragicznych sytuacji. Zduńskowolscy funkcjonariusze w dniu 24 listopada 2021 roku od wczesnych godzin rannych przeprowadzają działania „Niechronieni", dlatego zwracamy się z apelem do uczestników ruchu drogowego – pamiętajmy o bezpieczeństwie pieszych, rowerzystów oraz wszystkich innych osób na drodze.