wersja testowa serwisu

Za nami nadzwyczajne posiedzenie Sztabu Kryzysowego. O czym rozmawiano?

normal_abfb51cc17e3205cb0dfe4b52f4aec728da720c1
fot. Starostwo Powiatowe w Opocznie

Starosta Opoczyński Marcin Baranowski zwołał wczoraj (9 czerwca br.) wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Ze względu na stan epidemii posiedzenie prowadzone było w trybie video konferencji.

Podczas posiedzenia omówiono stan przygotowań służb, inspekcji i jednostek organizacyjnych Powiatu związanych z zabezpieczeniem nadzoru prewencyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży. Rok 2020 to bardzo trudny rok ze względu na stan epidemii, stąd też wypoczynek dzieci i młodzieży będzie zupełnie inaczej organizowany. Bez względu na to, służby, inspekcje, jednostki organizacyjne Powiatu monitorują i analizują sytuację, by zapewnić bezpieczeństwo naszym dzieciom i młodzieży.

Jednym z punktów posiedzenia była informacja kierownika Nadzoru Wodnego Wód Polskich z Białaczowa w zakresie gospodarki wodnej na terenie Powiatu.

Państwowa Powiatowa Inspektor Sanitarna w Opocznie – Marianna Rożej przedstawiła informacje dotyczącą aktualnej sytuacji epidemicznej na terenie naszego Powiatu. Niestety, sytuacja nadal jest poważna. Mamy w ciągu ostatnich dni ponownie duży wzrost ilości zakażeń (20 nowych zakażeń) i kolejne 3 zgony osób chorych. Na szczęście wzrasta liczba osób wyleczonych z zakażenia wirusem SARS-CoV-2 (COVID-19). Zniesienie obostrzeń, zmęczenie ludzi tą sytuacją, zakazami, nakazami - powoduje, że przez wiele osób nie są przestrzegane rygory sanitarne. W dużych skupiskach ludzi (bazarek), w zamkniętych pomieszczeniach (sklepy, apteki, kościoły) duża część mieszkańców nie nosi maseczek, nie zachowuje dystansu społecznie (2 m). Podjęto decyzję, by wystąpić z apelem do mieszkańców Powiatu poprzez media społecznościowe oraz poprzez księży – apel do wiernych o przestrzeganie rygorów sanitarnych. Tym bardziej, że coraz więcej wiernych uczestniczy w mszach świętych, a za parę dni jest święto Bożego Ciała.

Drodzy mieszkańcy, pomimo zniesienia niektórych obostrzeń – nośmy maseczki ochronne, zachowujmy dystans społeczny, unikajmy dużych skupisk ludzi, unikajmy osób z katarem, kaszlem. Bądźmy rozsądni i rozważni. Dbajmy o siebie i innych.

źródło: Starostwo Powiatowe w Opocznie