wersja testowa serwisu

Zabrała znaleziony portfel. Odpowie za przywłaszczenie

policja---napis-2

Policjanci z Wydziału Kryminalnego opoczyńskiej policji ustalili i zatrzymali kobietę podejrzaną o przywłaszczenie portfela wraz z dokumentami i pieniędzmi. Mieszkanka Opoczna usłyszała już zarzuty.

11 września 2020 opoczyńska policja została powiadomiona o przywłaszczeniu przez nn. kobietę zagubionego w jednym z markerów na terenie Opoczna portfela z zawartością dokumentów ale także gotówki w wysokości 1300 złotych. Już tego samego dnia policjanci rozpoczęli ustalania w tej sprawie.

Dzięki wnikliwej analizie zebranych informacji oraz na podstawie zabezpieczonych nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali osobę podejrzewaną o popełnienie przestępstwa, 59-letnią mieszkankę Opoczna. Kobieta przyznała się do przywłaszczenia portfela. Pieniądze zostały oddane prawowitemu właścicielowi. Jak ustalili mundurowi dokumenty kobieta wrzuciła do skrzynki na listy na terenie miasta, a portfel wyrzuciła na jednej z ulic. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Ważne! Zapamiętaj!

Znalazłeś telefon, portfel lub inne zagubione przez kogoś rzeczy ? Nie oddałeś właścicielowi? – uważaj to przestępstwo lub wykroczenie. Ta sama reguła dotyczy znalezienia pieniędzy czy innych środków płatniczych. Płacenie zbliżeniowo znalezioną kartą bankomatową traktowane jest jako przestępstwo kradzieży z włamaniem, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Znamy wszyscy powiedzenie" znalezione nie kradzione"- to mylne przeświadczenie przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. Już małe dzieci uważają, że jeżeli coś znajdą to należy do nich.

Nic bardziej mylnego! Znalazłeś cudzą rzecz ruchomą – musisz ją oddać.

źródło: KPP w Opocznie