wersja testowa serwisu

Zarząd Powiatu Opoczyńskiego wizytował punkty szczepień

normal_296ac8b79860fd366cef3dcb1595b1b8cf51dc20
fot. Starostwo Powiatowe w Opocznie

Od 29 grudnia 2020 r. rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19. Proces szczepień – zgodnie z programem – jest realizowany etapami.

W trosce o bezpieczeństwo, a także życie i zdrowie mieszkańców naszego powiatu Zarząd Powiatu Opoczyńskiego postanowił dokonać wizytacji istniejących na terenie powiatu punktów szczepień.

Przeprowadzone oględziny potwierdziły dobry stan przygotowania placówek do prowadzenia punktów szczepień. W każdym punkcie szczepień dostępna jest osoba z doświadczeniem w udzielaniu pierwszej pomocy, a także osoby odpowiedzialne za sterowanie ruchem pacjentów i pilnowanie zasad sanitarnych i bezpieczeństwa.

Wicestarosta Maria Barbara Chomicz wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Opoczyńskiego Michałem Białkiem w obecności Pani Dagmary Junkielkiel – Rosiak- Dyrektor Szpitala Powiatowego w Opocznie i Pani Moniki Długosz Powiatowego Koordynatora Szczepień odwiedzili w dniu 19.04.2021 roku punkty szczepień w Poświętnem, Sławnie oraz Paradyżu.

Do odwiedzanych przez członków Zarządu punktów szczepień trafiają nie tylko mieszkańcy najbliższych miejscowości, ale również spoza całego powiatu.

Podczas spotkań poruszono kwestie związane z organizacją i przebiegiem programu, z potrzebami jakie posiada każda z placówek. Odpowiedziano na pytania dotyczące organizacji nowo uruchamianego punktu szczepień Powszechnych.

Pracownicy podkreślili, że kluczowa jest odpowiednia promocja Narodowego Programu Szczepień.

Dlatego przypominamy !

Rejestracji na szczepienie przeciw Covid-19 można dokonać na cztery sposoby:

1. Wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.
2. poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl. pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl
3. dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989
4. kontaktując się z wybranym punktem szczepień Znajdź punkt szczepień gov.pl/szczepimysie.

Pamiętaj, że osobista wizyta w punkcie szczepień wiąże się niekiedy z koniecznością stania w kolejkach, ale też jest narażaniem się na ryzyko zakażenia. Jeśli zatem nie musisz wychodzić, zostań w domu i zapisz się zdalnie.

W punkcie szczepień

Przed szczepieniem należy wypełnić Ankietę kwalifikującą do szczepienia. Składa się ona z kilkunastu pytań. Można ją wcześniej pobrać wydrukować, wypełnić w domu i przynieść gotową do punktu szczepień. Jeśli nie ma takiej możliwości, kwestionariusz dostaniemy na miejscu.

Pacjenci są rejestrowani na szczepienie na konkretny dzień i godzinę.

źródło: Starostwo Powiatowe w Opocznie