wersja testowa serwisu

Zatrzymany sprawca kradzieży z włamaniem. Grozi mu 10 lat więzienia

policja

Opoczyńscy kryminalni, zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do komórki na terenie opoczyńskich ogródków działkowych. Łupem złodzieja padły pozostawione w budynku elektronarzędzia. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

W połowie maja 2021 roku do opoczyńskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży kosy spalinowej wraz z osprzętem z domku letniskowego na ternie ogródków działkowych. Właściciel straty wycenił na 1000 zł. Rozwiązaniem tej sprawy zajęli się policjanci z opoczyńskiego wydziału kryminalnego. Wytypowali osobę, która mogła mieć związek z przestępstwem.

Okazało się, że i tym razem policyjne doświadczenie i doskonałe rozpoznanie w terenie przyniosło efekty. 27 maja 2021 roku funkcjonariusze zatrzymali 28-letniego mężczyznę i odzyskali skradzione przedmioty. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego zastosował wobec 28-latka dozór policyjny.

źródło: KPP w Opocznie

fot. KPP w Opocznie