wersja testowa serwisu

[ZDJĘCIA] Pary z Gminy Poświętne świętowały jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego

dsc0317-1574843327

W piątek 15 listopada br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Poświętne miała miejsce niezwykle miła i radosna uroczystość. Jubileusz 50-lecia wspólnego życia małżeńskiego zwany również złotymi godami obchodziło 5 par z terenu gminy. Na wniosek wójta Michała Franasa zacni jubilaci zostali uhonorowani medalami prezydenta RP „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Władze gminy obok wójta reprezentowali także przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Wiechecki oraz sekretarz Gminy Maria Grzybek.

Uroczystościom towarzyszyły nie tylko liczne życzenia, kwiaty i upominki, ale również wspaniałe wspomnienia. Wśród par, które z okazji swojego pięknego jubileuszu zostały nagrodzone medalami prezydenta RP byli: Tadeusz i Marianna Kowalscy z Buczku, Kazimierz i Zofia Kośkowie ze Stefanowa, Robert i Halina Łazowie z Dęborzeczki, Bronisław i Maria Kośkowie z Brudzewic, Józef i Krystyna Kędziora z Buczku.

„- Dostojni jubilaci, przeżyliście wspólnie ponad pół wieku. To czas, w którym z pewnością nie brakowało szczęścia, sukcesów i radosnych wzruszeń ale nie brakowało w nim również kłopotów, rozczarowań czy łez. Jednak idąc razem okazaliście się silniejsi od wszystkich życiowych przeciwności. Pokonaliście je, ponieważ wzajemnie się wspieraliście." – powiedział wójt Michał Franas rozpoczynając uroczystości.

Słowa te były wstępem do najbardziej podniosłej części jakim było wręczenie w imieniu Prezydenta RP medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Aktu tego dokonał wójt składając przy tym wszystkim param gratulacje i życzenia.

„- Za chlubne przeżycie wspólnej drogi życie, za Waszą miłość, cierpienie, łzy, radości, słowa otuchy, za każdy siwy włos należą wam się wielkie gratulacje. Dlatego w imieniu własnym jak i całego Samorządu Gminy Poświętne pragnę Państwu złożyć Drodzy Jubilaci serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku, życzę radości z każdego dnia i wszelkiej pomyślności, byśmy mogli świętować kolejne jubileusze. Niech przyznane przez Prezydenta RP medale będą dla was powodem do wielkiej dumy oraz dowodem naszego społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny." – powiedział włodarz Poświętnego wręczając prezydenckie medale oraz inne upominki i kwiaty.

Po oficjalnych uroczystościach przyszedł czas na wspólny poczęstunek oraz liczne wspomnienia. Każda z par miała swoje, każde były inne, ale wszystkie bardzo barwne i radosne. Spotkanie zakończyło się wspólną pamiątkową fotografią.