wersja testowa serwisu

[ZDJĘCIA] W Żarnowie powstała placówka opiekuńczo - wychowawcza "Przystań"

zdjecie_9

Żarnów szykuje się na przyjęcie pierwszych dzieci do powiatowej placówki opiekuńczo-wychowawczej ''Przystań''. W poniedziałek (7.10.2019) odbyło się oficjalne przecięcie wstęgi i otwarcie budynku, który docelowo będzie mógł stać się domem dla 14-stu podopiecznych.

Na uroczystym przecięciu wstęgi nie zabrakło znamienitych gości. Władze powiatu reprezentowali starosta Marcin Baranowski, wicestarosta Maria Barbara Chomicz oraz Przewodniczący Rady Powiatu Józef Róg. Gminę Opoczno reprezentowała Pani Anna Zięba- przewodnicząca Rady Miejskiej. Gościem specjalnym był Pan Poseł na Sejm Robert Telus oraz Pan Wicewojewoda Karol Młynarczyk.

Wszyscy obecni zwiedzili budynek, który został wyremontowany i wyposażony w nowoczesne węzeł sanitarny, sprzęt AGD, meble oraz infrastrukturę na zewnątrz w postaci placu zabaw. Wszystko dla jak największego komfortu dzieci, które mają się tu czuć najlepiej jak tylko to możliwe.

W zakresie uniwersalnego projektowania budynek placówki uwzględnia potrzeby osób z różnymi niepełnosprawnościami. W tym celu wykonane zostały oznakowania włączników światła, które zamontowane zostały również na odpowiedniej wysokości, pasy kierunkowe na ścianach dla osób niewidzących i niedowidzących w korytarzach komunikacyjnych o szerokości 30 cm z tynku strukturalnego żywicznego, zamontowane zostały pasy oznaczające rozpoczęcie jak i zakończenie biegów klatki schodowej. Zamontowano również widedomofon przed drzwiami wejściowymi do budynku. W budynku wykonane zostaną także tablice informujące wraz z oznaczeniami w alfabecie Braille'a.

Całkowita wartość przedmiotowego projektu wynosi 1 580 820,92 zł, w tym przyznane dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa.