wersja testowa serwisu

Zdradziło go nerwowe zachowanie. 22-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków

Untitled
fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Dzięki czujności piotrkowskich wywiadowców kolejne narkotyki nie trafią na rynek. Wobec 22-latka na wniosek prokuratora sąd zastosował 3-miesięczny areszt. Mężczyzna za posiadanie znacznych ilości środków odurzających i udostępnianie ich innej osobie odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

19 lutego 2021 roku przed godziną 20:00 piotrkowscy policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Zachowanie kierowcy wzbudziło ich czujność. Mężczyzna był nerwowy, próbował wychodzić z pojazdu i chował jakieś przedmioty do kieszeni. Jak się okazało mężczyzna posiadał przy sobie torebki foliowe z suszem roślinnym oraz białym proszkiem. W pojeździe mundurowi znaleźli również dwa młynki do rozdrabniania suszu.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie przeszukania mieszkania 22-latka, funkcjonariusze odnaleźli dwa szczelnie zamykane słoiki, w których mężczyzna chował susz roślinny. Zabezpieczone również zostały pieniądze w banknotach oraz bilonie, puste torebki foliowe, 3 wagi elektroniczne oraz szklane rurki. Łącznie policjanci odnaleźli ponad 42 gramy marihuany oraz prawie 33 gramy metamfetaminy.

Okazało się też, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz udostępnianie środków odurzających innej osobie usłyszał już zarzuty. Na wniosek prokuratora sąd wobec 22-latka zastosował 3-miesięczny areszt. Teraz odpowie przed sądem. Za popełnione czyny grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Zobacz zdjęcia: