wersja testowa serwisu

Zespół Artystyczno-Muzyczny Gminy Białaczów wznowił próby

202989066_810318726542731_5506838369604070816_n
fot. Urząd Gminy Białaczów

Po bardzo długiej przerwie związanej z epidemią koronawirusa zespół wznowił próby. Członkowie zespołu zostali zaproszeni do udziału w projekcie Melodie Piekielnego Szlaku, którego celem jest zachowanie, promowanie dziedzictwa kulturowego oraz muzycznych tradycji naszego regionu, jak również promowanie dialogu międzypokoleniowego.

W ramach zadania nagrana zostanie płyta CD z piosenkami w wykonaniu zespołów ludowych i stylizowanych na ludowe, funkcjonujących na obszarze gmin działania LGD „U Źródeł" (tj. Białaczów, Bliżyn, Gowarczów, Końskie, Paradyż, Ruda Maleniecka, Smyków, Stąporków, Żarnów). Na płycie zarejestrowana zostanie jedna piosenka z każdym z zespołów (po jednym z każdej gminy) oraz utwór wspólny.

Koordynatorem muzycznym całego przedsięwzięcia jest Pan Bartek Gärtner. Nagrania odbędą się w GärterRec Studio w Komaszycach. Udział w projekcie jest bezpłatny a każdy zespół biorący udział w projekcie otrzyma partię płyt na własne potrzeby promocyjne.

Jest to znakomita okazja na rejestrację wybranego reprezentatywnego utworu, który będzie promował nie tylko zespoły, ale także ich Małe Ojczyzny.

Organizatorem warsztatów i nagrań jest Stowarzyszenie Tradycji i Historii Oręża Polskiego i Unii Europejskiej RUDY.

źródło: UG Białaczów