wersja testowa serwisu

Złodziej na terenie basenów w Uniejowie. Policjanci przypominają zasady bezpieczeństwa

policja---napis

43-letni mężczyzna odpowie za kradzież torebki z pieniędzmi, telefonem komórkowym i dokumentami. Mienie odzyskano, a sprawcę zatrzymano. Za kradzież, kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 13 lipca doszło do kradzieży na terenie basenów w Uniejowie. Kiedy pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona powiadomiła policję. Dzięki monitoringowi, który jest zamontowany w szatni basenu, policjanci odtworzyli przebieg kradzieży. Funkcjonariusze ustalili również, jak wyglądał potencjalny sprawca.

- Na nagraniu widać było kobietę, która podchodzi do szafki, zostawia w niej rzeczy a następnie, nie upewniając czy drzwiczki zostały prawidłowo zamknięte, odchodzi. Otwartą szafkę wykorzystał 43 – letni mężczyzna, który wyjął jej torbę i schował do swojego plecaka - informują mundurowi.

Czynności podjęte przez policjantów doprowadziły do ustalenia sprawcy kradzieży i odzyskania skradzionego mienia. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

UWAGA POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ!

W miejscach publicznych, gdzie przebywa dużo anonimowych osób, mogą również znajdować się przestępcy. Obserwując potencjalne ofiary tylko czekają na dogodny moment. W jednej chwili mogą nas pozbawić wartościowych przedmiotów czy gotówki. Aby uniknąć takich zagrożeń warto odpowiednio zadbać o nasze dobra i nie pozostawiać ich bez opieki nawet na chwilę. Nasza czujność może zniweczyć plany przestępców. Szczególną uwagę powinny wzbudzić osoby nadmiernie zainteresowane cudzą własnością. Uważajmy też na kieszonkowców, którzy do kradzieży wykorzystują istniejący bądź sztuczny tłok. Wszystkie cenne przedmioty i gotówkę należy umieszczać w wewnętrznych kieszeniach ubrań. Natomiast torby najlepiej trzymać przed sobą i cały czas je kontrolować przytrzymując ręką.