wersja testowa serwisu

Złodziej "wpadł" na gorącym uczynku. Grozi mu 5 lat więzienia

policja---kajdanki

Policjanci z opoczyńskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku 60-letniego złodzieja, który ukradł kosiarkę spalinową oraz wertykulator spalinowy. Skradziony towar wartości 2500 złotych został odzyskany przez policjantów i powrócił do prawowitych właścicieli. Sprawcy kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny opoczyńskiej policji, 16 października 2021 roku, otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że właściciele posesji w miejscowości Ogonowice, w budynku gospodarczym, zauważyli obcego mężczyznę, który prawdopodobnie ich okrada. Po niespełna trzech minutach od zgłoszenia na miejscu byli już policjanci z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego opoczyńskiej policji.

Zgłoszenie 46-latka potwierdziło się. Mundurowi na terenie posesji zgłaszającego, zatrzymali 60-letniego opocznianina, który zdążył już ukraść kosiarkę i wertykulator o łącznej wartości 2500 złotych. Jak ustalili policjanci, właściciele posesji około godz. 20.50 wrócili do miejsca zamieszkania.

- Już przy wejściu na podwórko zauważyli, uchyloną bramę. 46-latek wjechał na swoje podwórko samochodem i zauważył, że drzwi od niezamieszkałego budynku, w którym przechowuje rożne sprzęty są otwarte. Światłami samochodu oświetlił budynek, po czym właściciele podjęli decyzję, aby wejść do jego środka. Nawoływali czy ktoś w nim przebywa, sprawdzali kolejne pomieszczenia.W jednym z nich, 46-latek w rogu pokoju , zauważył ukrywającego się obcego mężczyznę. Wówczas złodziej, świadomy tego, że został zauważony wpadł w panikę i zaczął krzyczeć. Wystraszona całą sytuacją, żona właściciela przewróciła się doznając urazu kończyn. 46-latek widząc powagę sytuacji zawiadomił o przestępstwie opoczyńską policję - relacjonuje asp. szt. Barbara Stępień.

Funkcjonariusze zatrzymali złodzieja, którym okazał się 60-letni opocznianin. Sprawca w chwili zatrzymania miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.