wersja testowa serwisu

Ukradł sąsiadowi kilkaset litrów paliwa. Policjanci trafili do niego po zostawionych śladach

263-127061
fot. KPP w Łowiczu

Łowiccy policjanci zatrzymali 35-latka, który ukradł 300 litrów paliwa ze zbiornika samochodu ciężarowego. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 marca 2021 roku w miejscowości Domaniewice. Dyżurny łowickiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa ze zbiornika ciężarówki. Kierowca ciężarowego Dafa zauważył ubytek paliwa w zbiornikach podczas jazdy.

- Zaniepokojony mężczyzna sprawdził zabezpieczenia zbiorników i zobaczył wyłamany korek. Dodatkowo brakowało 10 pasów transportowych oraz dwóch worków zaprawy betonowej - informują policjanci. - Gdy kierowca wrócił na miejsce wcześniejszego postoju, zauważył na asfalcie plamy po paliwie w miejscu, gdzie stała jego ciężarówka.

Ślady porozlewanego paliwa prowadziły na podwórko sąsiada. Pokrzywdzony powiadomił o kradzieży policję. Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia gospodarcze na wskazanej posesji i odnaleźli skradzione z ciężarówki przedmioty. Funkcjonariusze zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu łowickiego. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Łowiczu