wersja testowa serwisu

Wypadek ciężarówki na trasie S8. Policjanci apelują o rozwagę

260-125251
fot. KPP w Łasku

Policjanci z Łasku wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 20 stycznia tuż po godzinie 6:00 w miejscowości Wola Marzeńska, na 194 kilometrze trasy S8. Kierowca ciężarówki wpadł w poślizg, uderzył w bariery, a naczepa w wyniku zdarzenia przewróciła się na bok blokując dwa pasy ruchu w kierunku Łodzi. Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin, policjanci kierowali na objazdy.

Wstępne ustalenia na miejscu zdarzenia wskazują, że 43-letni mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego, kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes Actros z naczepą, jadąc w kierunku Łodzi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadł w poślizg tracąc sterowność nad pojazdem i uderzył w bariery ochronne. W wyniku zdarzenia naczepa przewróciła się na bok blokując przejazd. Kierowca ciężarówki trafił do szpitala, był trzeźwy.

Policjanci każdego dnia apelują do kierowców, że na drodze odpowiadają nie tylko za swoje bezpieczeństwo ale też za życie i zdrowie innych osób. Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni a przede wszystkim własnych umiejętności. Kierowco, na drodze wykazuj się odpowiedzialnością i rozwagą! Zimowa aura i zmieniające się warunki na drogach wymagają od wszystkich uczestników ruchu większej wyobraźni i rozwagi.

źródło: KPP w Łasku