wersja testowa serwisu

Pobił mężczyznę, żeby ukraść kilkadziesiąt złotych. Sprawca rozboju zatrzymany kilkanaście minut po zdarzeniu

Zrzut-ekranu-2021-03-08-o-13.21.14
fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju na 39-latku. Szybkie i zdecydowane działanie mundurowych pozwoliło na zatrzymanie 29-letniego sprawcy, kilkanaście minut po zdarzeniu. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

3 marca 2021 roku o godzinie 15:30 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o rozboju na 39-latku. Mundurowi przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych pilnie pojechali na miejsce. Zgłaszający miał widoczne obrażenia na ciele. W rozmowie oświadczył, że nieznany mężczyzna zaatakował go i zabrał mu plecak, w którym były pieniądze.

- Mężczyzna oświadczył, że sprawca uderzał go pięścią po twarzy, przewrócił na ziemię i kopał. Napastnik kierował również groźby wobec 39-latka. W pewnym momencie 29-latek wyrwał pokrzywdzonemu plecak, w którym było 80 złotych. Słysząc sygnały policyjne uciekł w nieznanym kierunku - informuje policja.

Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwanie podejrzewanego. Patrolując okolicę zauważyli mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi. Na widok mundurowych zaczął uciekać, po czym wbiegł do jednej z kamienic. Po chwili był już w rękach policjantów. U mężczyzny funkcjonariusze odnaleźli skradzione pieniądze.

29-latek trafił do policyjnej celi. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty uszkodzenia ciała oraz rozboju. Na wniosek prokuratora wobec mężczyzny sąd zastosował trzymiesięczny areszt. 29-latkowi za popełnione czyny grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.